Čo nás čaká v Humennom

Autor: Matúš Nakata | 11.4.2018 o 16:17 | Karma článku: 6,78 | Prečítané:  2277x

V nedeľu sa všetci východniari sústredia v srdci celého nášho spoločného problému. V meste, ktoré si vybralo za čestného občana Petra Pellegriniho. V meste, ktoré má namiesto radnice továreň na hoaxy.

Po šiestich týždňoch, čo sme si zvykli končiť pracovný týždeň na námestí svojho rodiska či terajšieho bydliska, určite nezaškodí pripomenúť, že práve táto stotisícka Slovákov, Martinčanov, Bardejovčanov, Bratislavčanov, Popradčanov, proste každý kút Slovenska povedal dosť dvom ľuďom, ktorí sú zosobnením našej spoločenskej traumy pretrvávajúcej desaťročia. Práve títo Slováci dokázali, že nie je úniku pred spravodlivosťou a žiadne peniaze Vám nevykúpia zapredanú dušu.

Prešiel mesiac a pol odkedy sme sa prebudili do šedivého februárového rána po 25 ročnom spánku. Bolo to ráno precitnutia. Všetkých ľudí, ktorí ešte v tejto krajine zostali a verili, že nie je zatratená. Ktorí neustrážili dvoch svojich skvelých spoluobčanov a dopustili aby podvodné pokútne podnikanie ovládlo slovenskú spoločnosť. Práve tieto desiatky tisíc občanov po celom Slovensku zostali ako obarení informáciou, ktorá otriasla krajinou v základoch. S najväčšou pravdepodobnosťou bola Jankova a Martinkina vražda politicko-mafiánskou objednávkou.

Odvtedy Slovensko nie čím bývalo. Ospalým pseudo-socialistickým stredoeurópskym "zásekom" v minulosti. Za posledný mesiac slovenská demokracia dospela. Prešla urýchlenou pubertou a dnes chápe čo je jej úlohou. Chápe to spoločnosť, ktorá jediná môže byť garantom demokratickej krajiny. Oveľa častejšie ako to, či mala Plačková príliš krátku sukňu cez víkend, totiž počujete v útržkoch rozhovorov na verejnosti témy ako korupcia, mafia v politike, daňové podvody, politikou posvätená poprava dvoch Slovákov...

Slovensko, dobré ráno! Pred mesiacom si sa zobudilo zo sladkého sna, ktorý si si snívalo od 89-teho. Sen pekný, ale iba sen. O tom, že demokracia "sa spraví". Že niekto sa postará. Že príde bájny rytier, hlava pomazaná, a tá to tu poriadi ako sa sluší. Zobudilo si sa do šedej, trpkej a ťažkej reality. Reality pokrúteného a disfunkčného práva našej krajiny. Prosím neuľahni si znova spať. Máš ešte veľa práce. Lebo My všetci sme tí, na ktorých sme čakali! Najbližšie sa ukážeš v nedeľu, či si ešte nezabudla na krv na ich a našich rukách. Krv spravodlivých. Vidíme sa v Humennom a Bratislave, slušní Slováci!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ako sa Čína stala hlavným vývozcom do celého sveta

Krajina vyváža tovar v biliónoch eur.

Píše Ivan Mikloš

Keď to príde k nám, budem kričať ako prvý

Ad: Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Z Ruska ma vyhnal Putin, z Lidoviek Babiš (píše Petra Procházková)

Obliehanie Babišom som nevydržala.


Už ste čítali?