Slováci držte sa!

Autor: Matúš Nakata | 26.3.2018 o 10:58 | (upravené 26.3.2018 o 12:14) Karma článku: 5,09 | Prečítané:  1242x

Vraciame sa do "normálu". Zdá sa, že tento piatok nás nečakajú pochody v uliciach Slovenska a už máme aj novú vládu. Aj keď o tom, ako veľmi je nová, sa dá polemizovať! Po mesiaci sa Slováci sťahujú z prvej línie.

Pellegrini je vymenovaný, jeho ministri tiež. Odborník na všetko, Tomáš Drucker, dostal horúcu stoličku na vnútre, po ktorej nebol veľký dopyt. Kultúru zas dostala komunálna politička Ľubica Laššáková. Či je hodná reprezentovať rezort, ktorý by mal krajine nosiť inteligenciu, rozhľad a vznešenosť, nechám na posúdení čitateľa.

V uliciach cítiť isté sklamanie. Ľudia sa opäť cítia oklamaní. Majú pocit, že ich politici opäť raz vyšachovali. A nie úplne neprávom. Veď farizejské správanie Bugára či úlisný úsmev Fica v deň, o ktorom bol ešte donedávna najmocnejší muž Smeru presvedčený, že nikdy nepríde, ide krkom len ťažko. Ale skutočne sme prehrali?

Musíme si uvedomiť jednu vec. Aj keď naša aktivita bola apolitická, nepridružovala sa k žiadnej strane, politickému názoru a odmietla participovať na opozičných pokusoch priživovať sa na odpornej a zákernej dvojnásobnej poprave, vstúpila do politického priestoru. Bojovala totiž proti politikom. Aj keď pri tom používala apolitické prostriedky už len povahou súpera sa stal tento boj politickým. A ten vždy bude fungovať trocha inak.

A to čo sa ľuďom v tomto boji podarilo, je neskutočné. Fico síce našiel únikovú cestu, tá však len oddiali jeho definitívny pád. O čo viac bude manipulovať s novou vládou, o to väčšia je šanca, že spadne celý neo-boľševický marazmus Smeru-SD. Bolo nepredstaviteľné aby padol "pán stabilita" Fico a "pán najlepší minister vnútra" Kaliňák. Dnes sú obaja minulosťou. Škaredou, špinavou a lepkavou spomienkou na časy, keď si zemepán Fico robil čo chcel. A ľudia mu povedali dosť.

Bez organizácie, bez financovania. Len tak, svojpomocne. Ten má grafickú firmu tak dal vyrobiť bannery. Iný sa zas živí ako zvukár, tak prišiel ozvučiť pochod. Tretí dal vyrábať odznaky. Všetci dali koľko mohli. Zo svojho, nie z piatej avenue ani z tretieho sektora. A tá svojpomoc priniesla svoju úrodu. Tou boli tie vystrašené oči. Plné obáv, neschopné zákerných protiútokov, neschopné zabrániť vlastnému pádu. Nikdy nezabudnem na tie Ficove oči plné strachu z nás. Z obyčajných ľudí. Tých s malým o a bez straníckej príslušnosti. Pamätajte si tie oči slušní Slováci. Oči zloducha prizerajúce sa vlastnému nezvratnému osudu. 

Foto: noviny.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Z Číny sa stala montovňa sveta. Ako sa to stalo

Krajina vyváža tovar v biliónoch eur.

Píše Ivan Mikloš

Keď to príde k nám, budem kričať ako prvý

Ad: Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Z Ruska ma vyhnal Putin, z Lidoviek Babiš (píše Petra Procházková)

Obliehanie Babišom som nevydržala.


Už ste čítali?