Béla Bugár je horší než Fico!

Autor: Matúš Nakata | 17.3.2018 o 15:36 | (upravené 18.3.2018 o 19:50) Karma článku: 10,45 | Prečítané:  3485x

Tvrdím to dlhodobo. A tvrdil som to aj pri voľbách 2016. Už vtedy som vedel, že zradí. Bol som ticho... Béla totiž rýchlo pochopil "vo co go" v slovenskej politike. O tom budú nasledujúce riadky.

Či už v SMK alebo neskôr v Moste, ktorý vznikol presne na tento účel, Béla pochopil už pred 25 rokmi základnú slovenskú politickú tézu. Daj si dokopy pevné jadro voličov, ktorí ti zaručia prekročenie 5 percentnej hranice a 4 roky si v parlamente neobmedzený vládca. Minimálne keď použiješ jednoduchý Bugárov model ako sa napchať do takmer každej koalície.

Totiž, slovenská politická scéna je príliš rozdrobená. Veď aj parlamentná väčšina Smeru v druhej vláde zostáva a podľa mňa dlho zostane tuzemská rarita. Poskladať 76 hlasov je často po voľbách do národnej rady na Slovensku heroický výkon. A Béla to vie. A vie, že sa vždy nájde ten, komu sa Bélových 7-8 percent, teda rádovo 10-20 kresiel, v rokovacej sále hodí,.

Hlavne keď Most nerobí zbytočné problémy. Nepozerá sa kam nemá. Vždy sa s ním bude dať dohodnúť, ak sa s ním ocitnete vo vláde. Béla totiž nemá rád voľby. Nemá rád ten stres. Kto vyhrá voľby? Komu sa bude musieť núkať? Oveľa viac mu vyhovujú tie 4 roky keď je už všetko dohodnuté a biznis už len beží.

Bélovi sa totiž vždy ujde nejaký ten rezort dva. A keď nie ste "lachvati" (šarišsky nenásytný), dá sa na nich pekne zarábať. A väčšinou máte istotu, že najväčšie kauzy padnú na koaličného lídra. Takže pekne preplávate bez väčších prúserov až k ďalším voľbám do parlamentu. A svojich 7-8 percent dáte s prehľadom.

A práve toto je dôvod prečo Béla Bugár vždy otočí kabát. Vždy a pri každej príležitosti si zváži, na koho strane sa oplatí stáť, a ak by aj minútu predtým do kamier a mikrofónov tvrdil, že táto možnosť neexistuje, spraví to. Je to jednoduché, na pravú stranu papiera si vypíšete plusy, na ľavú, mínusy. Taký je Béla Bugár a taká je aj jeho politika.

Len taká malá perlička na záver. Zdá sa, pre jeden portál to dokonca potvrdili obaja zainteresovaní, že nielen Béla bol na dovolenke minulý týždeň. Náhoda je blbec, citujem Bugára. A čo náhoda nechcela, že v rovnaký čas, v rovnakom rezorte zo všetkých luxusných rezortov na svete, zatiaľ čo sa Slovensko zmieta na pokraji chaosu, je aj pochybný podnikateľ Marián Kočner...

Autor ďakuje Bélovi Bugárovi, že ho mohol pozorovať počas väčšiny svojho života a dostal "idiotproof" spôsob ako sa zabedniť na pol života v parlamente.

Foto: Google.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ako sa Čína stala hlavným vývozcom do celého sveta

Krajina vyváža tovar v biliónoch eur.

Píše Ivan Mikloš

Keď to príde k nám, budem kričať ako prvý

Ad: Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Z Ruska ma vyhnal Putin, z Lidoviek Babiš (píše Petra Procházková)

Obliehanie Babišom som nevydržala.


Už ste čítali?